Jaki sprzęt wspinaczkowy na początek?

Jaki sprzęt wspinaczkowy na początek?

Jaki sprzęt warto posiadać na samym początku swojej przygody ze wspinaniem?

Odpowiedź jest prosta – żaden.💁‍♀️
Jeśli jeszcze nie byłeś na ściance wspinaczkowej i / lub w skałkach to nie warto inwestować w drogi sprzęt.

Wybierz się na ściankę aby postawić pierwsze kroki w pionowym świecie i powspinaj się trochę. Póki nie złapiesz wspinaczkowego bakcyla niezbędny sprzęt wypożyczysz na miejscu. 🙂

Jeśli jednak wkręcisz się we wspinanie to pierwszą rzeczą jaką warto kupić są buty wspinaczkowe.🥿

W tym celu warto udać się do stacjonarnego sklepu wspinaczkowego i poprosić o pomoc w celu dobrania odpowiednich butów dla siebie. Buty są ważne ponieważ zazwyczaj na sekcjach wspinaczkowych, wyjazdach czy kursach – zapewniany jest pełny sprzęt, poza butami.

Obierzesz może boulderową ścieżkę? Wtedy tak na prawdę wystarczy jeszcze magnezja i woreczek na magnezję.

Jeśli jednak wybierzesz wspinaczkę z liną – warto małymi krokami dorzucać kolejny sprzęt. I tak po butach, warto zainwestować we własną uprząż i przyrząd do asekuracji. Oczywiście również magnezję i woreczek na magnezję.

To w zupełności na początek wystarczy. 🙂

Kiedy jednak podniesiesz swojego wspinaczkowego skilla o umiejętność asekuracji z dołem to przyda się również lina wspinaczkowa i ekspresy.

W skalnych podbojach przyda się też kask.

W celu odpowiedniego dobrania sprzętu pamiętajcie aby wybrać się do górskiego sklepu, w którym obsługa doradzi Wam i odpowie na dręczące Was pytania.

W Szczecinie jest to CETUS Sklep Górski a jeśli chcielibyście mieć unikatowy woreczek na magnezje, wykonany ręcznie w niemal dowolnym kształcie możecie się zgłosić na made on crochet🙂

#sprzętoweABC