Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/artdem/bigwall.szczecin.pl/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1306

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/artdem/bigwall.szczecin.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/artdem/bigwall.szczecin.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/artdem/bigwall.szczecin.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/klient.dhosting.pl/artdem/bigwall.szczecin.pl/public_html/wp-content/plugins/booked/booked.php on line 369
Sekcje Wspinaczkowe | Big Wall Centrum Wspinaczkowe

Sekcje Wspinaczkowe

Nasz obiekt jest dostosowany do potrzeb wspinaczy o różnym stopniu zaawansowania. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi sekcjami i wybór zajęć najlepiej dopasowanych do Twoich umiejętności.

Wspinaczka uprawiana na sztucznych obiektach, pod czujną opieką instruktora lub trenera jest całkowicie bezpiecznym sportem. Wspinanie u dzieci jest instynktowne. Stanowi jedno z najbardziej naturalnych zachowań ruchowo – zabawowych, podobnie jak bieganie czy skakanie. Cechuje się nieograniczonym bogactwem form i układów ruchowych. Uruchamia bez mała wszystkie właściwości motoryczne małego człowieka – siłę, wytrzymałość, gibkość, koordynację ruchową. Elementy wspinaczki wykorzystywane są w leczniczej rehabilitacji ruchowej (również osób z niepełnosprawnością, np. osób niewidomych lub z autyzmem). Wspinanie jest sportem symetrycznym, dzięki czemu prawidłowo rozwija się sylwetka; wzmacniają się mięśnie pleców i rąk, co bardzo korzystnie wpływa na niwelowanie wad postawy.

Na naszych sekcjach uczymy dzieci odpowiedzialności za innych, uczymy pokonywać własne bariery fizyczne, psychiczne, słabości i lęki oraz pomagamy nabrać pewności siebie i wiary we własne siły. Wspinaczka jest szczególnie polecana dla dzieci i osób, które nie znoszą monotonii, poszukują nowych wrażeń.

JAK WYGLĄDAJĄ NASZE ZAJĘCIA Z DZIEĆMI W PRAKTYCE?

Rozpoczynamy od rozgrzewki ogólnej, po której następuje część właściwa, czyli wspinaczka. Zajęcia praktyczne przeplatane są teorią, nauką techniki i wiedzy o sprzęcie wspinaczkowym. Na zakończenie wyciszamy się i rozciągamy dla lepszej regeneracji. Zajęcia trwają 1,5 godziny. W ramach sekcji, przez pierwsze trzy miesiące zapewniamy sprzęt wspinaczkowy (uprząż, przyrząd do asekuracji, woreczek z magnezją, linę).

Wspinaczka jest świetnym treningiem wytrzymałości. Stale zmieniające się wysokość i nachylenie sprawdza wytrwałość oraz poprawia kondycję. Wspinaczka wiąże się z dużym wysiłkiem, angażuje bowiem większość mięśni naszego ciała. Osoby, które szukają wrażeń, preferują aktywny wypoczynek i oczekują szybkich rezultatów w wyglądzie swojego ciała natychmiast odkryją, że trening wspinaczkowy doskonale spełnia wszystkie te warunki. Trening na ściance pomaga poprawić elastyczność ciała, rozwijać mięśnie, poprawiać koordynację, spalać kalorie, a przede wszystkim poznać własną psychikę poprzez mierzenie się z własnymi słabościami, lękiem oraz rozwiązywaniem trudnych sytuacji.

Wspinaczka to sport zbiorowy. Na ściance spotkasz wiele osób, które podchodzą do życia podobnie jak Ty. Tutaj tworzą się grupy wyjazdowe, nawiązują przyjaźnie, cementują się stałe związki.

JAK WYGLĄDAJĄ NASZE ZAJĘCIA W PRAKTYCE?

Rozpoczynamy od rozgrzewki ogólnej, po której następuje część właściwa, czyli wspinaczka. Zajęcia praktyczne przeplatane są teorią, nauką techniki i wiedzy o sprzęcie wspinaczkowym. Na zakończenie wyciszamy się i rozciągamy dla lepszej regeneracji. Zajęcia trwają 2 godziny. W ramach sekcji, przez pierwsze trzy miesiące zapewniamy sprzęt wspinaczkowy (uprząż, przyrząd do asekuracji, woreczek z magnezją, linę).

Osobom, które doświadczyły wspinaczki i chcą się w tym rozwijać, nie trzeba przedstawiać zalet tego sportu. Jeżeli chcesz szlifować swoją technikę wspinaczkową, pogłębić wiedzę na temat technik asekuracji, spędzić czas z osobami, które tak jak Ty są zafascynowane poruszaniem się w pionie, jest to propozycja dla Ciebie.

 

Zajęcia indywidualne
Szkolenia na via ferraty