Sekcja dla początkujących

Chcesz zacząć się wspinać? Świetnie!

Wspinaczka jest świetnym treningiem wytrzymałości. Stale zmieniające się wysokość i nachylenie sprawdza wytrwałość oraz poprawia kondycję. Wspinaczka wiąże się z dużym wysiłkiem, angażuje bowiem większość mięśni naszego ciała. Osoby, które szukają wrażeń, preferują aktywny wypoczynek i oczekują szybkich rezultatów w wyglądzie swojego ciała natychmiast odkryją, że trening wspinaczkowy doskonale spełnia wszystkie te warunki. Trening na ściance pomaga poprawić elastyczność ciała, rozwijać mięśnie, poprawiać koordynację, spalać kalorie, a przede wszystkim poznać własną psychikę poprzez mierzenie się z własnymi słabościami, lękiem oraz rozwiązywaniem trudnych sytuacji.

Wspinaczka to sport zbiorowy. Na ściance spotkasz wiele osób, które podchodzą do życia podobnie jak Ty. Tutaj tworzą się grupy wyjazdowe, nawiązują przyjaźnie, cementują się stałe związki.

JAK WYGLĄDAJĄ NASZE ZAJĘCIA W PRAKTYCE?

Rozpoczynamy od rozgrzewki ogólnej, po której następuje część właściwa, czyli wspinaczka. Zajęcia praktyczne przeplatane są teorią, nauką techniki i wiedzy o sprzęcie wspinaczkowym. Na zakończenie wyciszamy się i rozciągamy dla lepszej regeneracji. Zajęcia trwają 2 godziny. W ramach sekcji, przez pierwsze trzy miesiące zapewniamy sprzęt wspinaczkowy (uprząż, przyrząd do asekuracji, woreczek z magnezją, linę).

Harmonogram zajęć:
  • Poniedziałek – 19:00 – 21:00
  • Środa – 19:00 – 21:00
  • Piątek – 19:00 – 21:00