Fight Club Reaktywacja – Relacja

Fight Club Reaktywacja – Relacja

W ostatni weekend na Big Wallu odbyły się pierwsze w naszej historii zawody we wspinaczce sportowej – Fight Club Reaktywacja.

Fight Club to kultowe zawody, których pomysłodawcą i twórcą jest Marcin 'Yeti' Tomaszewski, który wiele lat temu organizował imprezy wspinaczkowe nie tylko w Szczecinie. Nie musieliśmy długo namawiać go do reaktywowania sprawdzonego formatu na naszej ścianie i w ostatnią sobotę września zapoczątkowaliśmy nowy cykl zawodów spod znaku Fight Club.

W pierwszych zawodach wzięło udział ponad 40 zawodników nie tylko ze Szczecina. Rywalizacja była zacięta. Specjalnie na tę okazję przygotowane przystawki boulderowe oraz drogi na prowadzenie sprawiły niektórym sporo kłopotu, ale również dostarczyły mnóstwa zabawy.

Zawodnicy walczyli w czterech kategoriach – kobiety, mężczyźni oraz juniorzy – dziewczęta i chłopcy do 15 roku życia. Każdy z zawziętością zbierał punkty, żeby w końcowej klasyfikacji znaleźć się jak najwyżej. W końcu około godziny 17:00 przyszedł czas na zakończenie punktowanej części zawodów. Organizatorzy zajęli się sumowaniem wyników, a zawodnicy mogli wziąć udział w konkurencjach dodatkowych.

Najpierw można było wystartować w czasówce, która polegała na jak najszybszym pokonaniu dwóch dróg na wędkę. W wyścigu zawodnicy startowali parami.

Tuż przed ogłoszeniem wyników wielu zawodników wzięło udział w jeszcze jednej zabawie – skoku do obręczy. To wyzwanie okazało się bardzo widowiskowe i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Zresztą, zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii i przekonania się na własne oczy.

Zwycięzcy Fight Club Reaktywacja:

Dziewczęta:

1. Wiktoria Kazimierczak – 110 pkt.

2. Kornelia Nekada-Trepka – 65 pkt.

3. Julia Gulińska – 60 pkt.

3. Maja Ziemnicka – 60 pkt.

3. Martyna Bąk – 60 pkt.

3. Natalia Paluch – 60 pkt.

Chłopcy:

1. Kacper Dziewulski – 105 pkt.

2. Dariusz Szwec – 80 pkt.

3. Jakub Markowicz – 75 pkt.

3. Aleksander Poncyljusz – 75 pkt.

Kobiety:

1. Alicja Brzezińska – 210 pkt.

2. Justyna Teodorczyk – 175 pkt.

3. Agata Kowalska – 135 pkt.

Mężczyźni:

1. Damian Stępień – 295 pkt.

2. Jarosław Wojciech Szulc – 270 pkt.

3. Mikołaj Babiszkiewicz – 255 pkt.

Wyniki czasówki:

Kobiety:

1. Agata Kowalska – 48,98

2. Justyna Teodorczyk – 51,86

3. Alicja Brzezińska

Mężczyźni:

1. Damian Stępień – 27,88

2. Tomek Guliński – 28,71

3.Jarosław Wojciech Szulc – 29,48

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne zawody wkrótce. 

Wielkie podziękowania należą się także naszym Sponsorom, którzy ufundowali wyjątkowe nagrody dla zwycięzców oraz zapewnili catering w trakcie zawodów dla widzów i zawodników.

Za wsparcie dziękujemy:

  1. Camp Cassin 
  2. Millet Mountain
  3. Manhattan Szczecin
  4. Rehabilitacja Adrian Wawrzyniak 
  5. wspinanie.pl